uf back

Na wstępie uprzejmie informujemy, iż zakładka zawiera treści wyłącznie związane ze sportem wędkarskim oraz rekreacją wędkarską.
Relacje, fotorelacje z zawodów różnej rangi, klasyfikacje GPx Polski i MP, linki do kanału YouTube urbanoviczFISHING oraz artykuły, filmy i poradniki wędkarskie.
Wszelkie pytania proszę kierować pod mail-box :

urbanoviczfishing@interia.pl
Wpisy będą datowane, więc wszystko powinno być w miarę czytelne
ZAPRASZAMY!

JVS tacklefishinglikemusic

urbanoviczFLIES GALLERY

KALENDARZ STARTÓW 2017
data zawody
dyscyplina
lokalizacja
godzina

02 lipca

09 września

10 września

30.09 - 01.10

 

Zawody Spławikowe KOŁA 58

Zawody Spławikowe TRAPER CUP

Muchowy Puchar TRÓJMIASTA

XXIV Muchowy Puchar Ziem Północnych

 

SPŁAWIK

SPŁAWIK

MUCHA

MUCHA

 

 

Łapino Dolne

Szewce

Rz. Radunia

Rz. Łeba, Reda, Radunia

 

 

?

07 : 00

07 : 30?

07 : 30?

 

 

 • 02.07.19

UWAGA! T-shirty (koszulki) z LOGO urbanoviczFISHING series niebawem do nabycia! Stworzone dla wędkarek i wędkarzy ceniących oryginalność i sztukę art. Więcej informacji niebawem - projekt i wykonanie OH MY CAT!® Najwyższa jakość odzieży i nadruku! Podczas zamawiania proszę podać hasło "urbanoviczFISHING! Do wyboru różne wzory i kolory. Możliwy rabacik na podane hasło! Koszulki znajdą się w ofercie niebawem...informacje w sklepie online oraz na stoisku Oh My Cat!® - Jarmark Dominikański w Gdańsku!

 • 30.06.18.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej wyjazdem adama na tourne koncertowe, wracamy z serią filmów wędkarskich " urbanoviczFISHINGseries" w odświeżonej formie! Seria obejmuje wszystkie dostępne metody wędkarskie - ZAPRASZAMY do subskrybcji i śledzenia kanału YouTube : AUrbanovicz

 

 • 24.05.17.

Nowy sezon ruszył - ruszyła również seria filmów : "urbanoviczFISHINGseries" w HD! Nowy odcinek to udane podejście Jazi na mokrą muchę. ZAPRASZAMY do śledzenia kanału YouTube : AUrbanovicz

 

 • 30.04.17.

NOWA seria poradników/TUTORIALI wędkarskich pt: "urbanoviczFISHING school" - na kanale YouTube : AUrbanovicz! Ciekawe i sprawdzone patenty oraz tipy wędkarskie! Warto śledzić kanał - ZAPRASZAMY!

 

 

 • 01.02.17.

WoK 3 czyli NOWY odcinek serii "Wędkarstwo od Kuchni" już dostępny na kanale YouTube! Tym razem opowiadam o SZTUCZNYCH MUSZKACH - rodzajach i zastosowaniu. Sporo cennych, merytorycznych informacji! ZACHĘCAM więc, do oglądania i wysłuchania!

 

 

 

 • 16.08.16.

MUCHOWY PUCHAR TRÓJMIASTA - 11.09.16r.

 

 • 02.06.16.

ZAWODY MUCHOWE o XVII Puchar Ziemi Wejherowskiej 2016

 

 • 22.02.16.

Ruszył nowy cykl poradników dotyczący wszystkich metod wędkarskich pt.: WĘDKARSTWO OD KUCHNI - mile widziane komentarze i aktywność pod filmami na kanale YouTube! To Wy możecie zdecydować jakie zagadnienia będą tematem kolejnego odcinka serii. Zapraszamy Serdecznie wędkarki oraz wędkarzy do współtworzenia tego projektu! ;-)

 

 

 

 • 26.04.14.

AKTUALIZACJA!

Przyszedł czas na małą aktualizację ;-) Już niebawem rozpoczynają się starty czy to w Mistrzostwach Okręgu spławikowych, spinningowych czy w eliminacjach GPX Polski na sezon 2015 w dyscyplinie muchowej. Będą również starty w pucharach i zawodach komercyjnych...Udało się trochę potrenować lecz kilka startów z przyczyn zawodowych jak i pogodowych trzeba było odwołać! Tak bywa...pojawiły się także nowe odcinki urbanoviczFISHING na kanale YouTube, na które serdecznie ZAPRASZAMY! Teraz pozostaje tylko skupić się na zawodach i startach. Oczywiście w miarę możliwości będą się ukazywały relacje, fotorelacje czy też materiały filmowe z wybranych imprez i treningów. Do zobaczenia, więc nad wodą i połamanka w sezonie 2014!

 

 • 26.04.14.

EPILOG - Piękne, płochliwe JAZIE na mokrą muchę (Black Zulu Variant!) mucha umieszczona w galerii much! ;-) ZAPRASZAMY do obejrzenia materiału filmowego!

 

 

 • 24.04.14.

Sezon 2014 pomyślnie rozpoczęty! Tym razem emocjonująca relacja filmowa z treningu muchowego! Piękne jazie na mokrą muchę - ZAPRASZAMY!

 

 • 27.02.14.

Nowy film! Prezentacja spławika CRALUSSO Pro Match - Waggler! Zapraszamy do oglądania!

 

 

 • 27.02.14.

WĘDKARSKI SPORT KWALIFIKOWANY

GKS informuje o zmianach w regulaminie rozgrywania zawodów w Sporcie Kwalifikowanym od 01.01.2014r.! Czytaj na stronach PZW

 

 • 21.02.14.

Nasi Kadrowicze w nadchodzący weekend czyli 22 i 23 lutego walczyć będą o medale na Podlodowych MŚ Białoruś 2014! 3mamy kciuki ;-)

IceFishing WC

 • 11.02.14.

Wszystkich zainteresowanych dyscypliną muchową urbanoviczFISHING zaprasza na portal muchowy : flyfishing.pl

Artykuły, porady, forum oraz znakomita galeria muchowa czołowych polskich flytyer'ów...flyfishing.pl

ZAPRASZAMY również na stronę : www.flytyer.com

Fly Tyer magazine to znakomite źródło wiedzy dotyczącej tajników jak i technik wiązania much oraz receptur - Polecamy!

 

 • 06.02.14.

Wyniki Mistrzostw Okręgowych w dyscyplinie podlodowej na stronie PZW okręg Gdańsk KLIKNIJ

Niebawem na kanale YT AUrbanovicz ukaże się nowy film z treningów podlodowych - ZAPRASZAMY do oglądania!

 • 11.01.14.

Kiwoki zawodnicze (Ukiwok) długości od 6 do 10 cm na okonie, płocie i leszcze. Idealne dla mormyszek o średnicach 2 - 4 mm.

tour: image 1 0f 11 thumb tour: image 2 0f 11 thumb tour: image 3 0f 11 thumb  

 • 12.11.13.

Sezon PODLODOWY 2014 - przygotowania czas rozpocząć! ;b To jedna z wielu "kanadyjek" - bałałajek wyczynowych na zbliżający się sezon. Będą wędki na płocie, leszcze oraz zestawy okoniowe. Na różnej grubości żyłkach (od 0, 05 - 0,10), z różnymi kiwokami & z mormyszkami wolframowymi (od 2,5 mm - 4 mm średnicy). Długości wędek razem z kiwokami - ok.30cm. Planowane starty na zawodach podlodowych 2014 - zobaczymy jak z lodem i z czasem!? Więcej informacji - pod koniec roku 2013!

tour: image 4 0f 11 thumb tour: image 5 0f 11 thumb tour: image 6 0f 11 thumb tour: image 7 0f 11 thumb tour: image 8 0f 11 thumb tour: image 9 0f 11 thumb tour: image 10 0f 11 thumb tour: image 11 0f 11 thumb  

 

 • 27.10.13.

Testy autorskich much wypadły bardzo pomyślnie! ;b Sporo brań na nimfy - głównie pstrągi i lipienie. Podczas 2 godzinnego treningu ok. 12 ryb z czego dwie "miary" - ponad 30cm. Nic tylko kręcić i przygotowywać się do zawodów muchowych w przyszłym sezonie!

 

 • 14.10.13.

I po premierowym starcie w Muchowym Pucharze Trójmiasta 2013 ;b
No cóż, sport piękny, wymagający, aktywny i czasem extremalny! Zwłaszcza gdy staruje się w krótkich woderach! Podczas dwóch tur rozegranych wyjątkowo jednego dnia nie udało się wyjąć tzw : " miarki " czyli ryby mierzonej od 30cm długości. Jedyne co cieszy to spora ilość lipieni i pstrągów krótkich! Łącznie 10 ryb. Nie dało to naturalnie wyniku w klasyfikacji...dało zaś mnóstwo doświadczenia i wniosków na przyszłość - "ŚPIOCHY" to KONIECZNOŚĆ na zawodach muchowych wysokiej rangi i spooro szczęścia! Technicznie wszystko było w jaknajlepszym porządku! Metoda "krótkiej nimfy" czyli "młócka" dna dominowała choć próbowałem również dłuższym sznurem i castem lecz na Raduni to prawie niewykonalne i nieefektywne! Same krzaki i drzewa - dżungla! ;b
Na pudle oczywiście club muchowy Lipień i Neptun Gdańsk z między innymi byłym Mistrzem Polski Juniorów czyli cała pomorska czołówka muszkarzy!
Teraz przerwa prawdopodobnie do podlodówki a od przyszłego sezonu ostro na start! ;b Czyli spławik cały cykl GPX i Mistrzostwa Okręgu + zawody kołowe i może komercyjne ;b oraz oczywiście starty w dyscyplinie muchowej! A jak będzie czas i możliwość - również w barwach zacnego na Pomorzu Klubu NEPTUN - Gdańsk. Zobaczymy!?
...i wreszcie kręcenie autorskich, własnych much! ;b przy kominku...czego życzę wszystkim muszkarzom! ;b ale to wręcz konieczność i "obligo".
P.S. pisanie muzyki i tworzenie pięknych, malutkich konstrukcji na haczykach muchowych to .... poezja! Oby rybom zasmakowała! ;b Klasyfikacja końcowa Muchowego Pucharu Trójmiasta oraz pełne wyniki - niebawem na stronach PZW - Gdańsk
au

 • 11.10.13.

Niebawem krótki materiał filmowy z II treningu i " Muchowego Pucharu Trójmiasta " na kanale YT AUrbanovicz - ZAPRASZAMY!

W październiku rusza własna produkcja much! Zdjęcia pierwszej kolekcji nimf i suchych oraz mokrych muszek wkrótce - przyjdzie również czas na streamery! Ale to w przyszłości bo na wiosnę.

MŚ2013

 • 09.09.13.

No i srebrny medal za bolenia już na czapce...;b

tour: image 1 0f 6 thumb  

 

 • 31.08.13.

Memoriał im. Romana Banaszkiewicza za nami. 16 lokata na blisko 40 startujących zawodników, więc nie jest źle! W związku z silnym zakwitem wody warunki skrajne. Trzeba było odławiać małe rybki blisko brzegu i z kantu - uważnie celując pomiędzy dryfującymi połaciami roślinności wodnej. Dominował mały krąp, płotka oraz wzdręgi i okonie. Uklei niestety nie było. Niewielki leszczyk był sporym bonusem ! Dobrze zorganizowane zawody odbyły się w miłej i koleżeńskiej atmosferze na kanale śledziowym.

tour: image 1 0f 6 thumb tour: image 2 0f 6 thumb tour: image 3 0f 6 thumb tour: image 4 0f 6 thumb tour: image 5 0f 6 thumb tour: image 6 0f 6 thumb  

 

 • 27.08.13.

Z przyjemnością informujemy , iż ukazała się publikacja na temat medalowego bolenia złowionego przez adama urbanowicza - w największym polskim czasopiśmie wędkarskim - miesięczniku " WW - wiadomości wędkarskie " - 9/2013 wydanie wrześniowe

*REKORDY NA PLAN* zapraszamy do kiosków oraz wszystkich sklepów prasowych ;-b!

WW tour: image 1 0f 1 thumb

 

 • 24.08.13.

We wrześniu rozpoczyna się okres ochronny pstrąga potokowego - trzeba jeszcze skorzystać! ;b ZAPRASZAMY NA FILM!

urbanoviczfly

 

 • 23.08.13.

SIerpniowy boczny trok PHOTO

tour: image 1 0f 3 thumb tour: image 2 0f 3 thumb tour: image 3 0f 3 thumb  

 

 • 19.08.13.

NOWY FILM o metodzie Bolońskiej na kanale YouTube

 

 

 • 18.08.13.

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Gdańsk 2013 (indywidualnie) - protokół

NOWY film na kanale YouTube : AUrbanovicz - ZAPRASZAMY do subskrybcji kanału!

 • Nieobecność sir Bob'a Nudd'a na Pucharze Browninga - moja również ;b...czyli ... jeszcze nic straconego!;b Może w przyszłym sezonie!?... byłoby wspaniale...

 

 • 08.08.13.
 • NIebawem MUCHOWE Mistrzostwa Świata w Norwegii 2013! ... więcej

 

 • 29.07.13.

Szymon Ciesielski – Mistrzem Świata U23 w wędkarstwie spławikowym! GRATULACJE....;b

 

 • 25.07.13.

Spinning wieczorową porą...jeszcze...jasno ;b

tour: image 1 0f 2 thumb tour: image 2 0f 2 thumb  

 • 23.07.13.

Spławikowe Mistrzostwa Polski 2013 SENIORÓW & U - 23 roztrzygnięte! - więcej na stronie PZW

 

 • 22.07.13.

Mistrzostwa Okręgu PZW ZO Gdańsk w dyscyplinie muchowej 2013 r. - wyniki - kliknij aby zobaczyć

 • 21 lipca w rodzimym kole PZW nr.58 rozegrano ZAWODY SPŁAWIKOWE na zbiorniku Łapino Dolne

Szczęśliwie udało się zdobyć II miejsce! z wynikiem 440 pkt. Wynik wydawałoby się marny lecz zważywszy na totalne "bezrybie"! należy być zadowolonym! Zbudowany głównie uklejówką ;b Najlepszy wynik wykraczał nieco poza 500 pkt., więc do wygranej zabrakło dosłownie jednej, dwuch uklejek! Łowisko trudne, głębokie (od 3,5 do 5,5m) z licznymi dryfami wody w różnych kierunkach! Ogółem startowało 14 zawodników. Generalnie impreza zorganizowana bardzo dobrze! ( po rozdaniu nagród delikatna integracja - grill & napoje...chłodzące). Zapraszamy na krótką fotorelację! Więcej informacji wkrótce na stronie : www.naszekolbudy.pl

tour: image 1 0f 7 thumb tour: image 2 0f 7 thumbtour: image 3 0f 7 thumb tour: image 4 0f 7 thumb tour: image 5 0f 7 thumb tour: image 6 0f 7 thumb tour: image 7 0f 7 thumb  
 • 08.07.13.

Klasyfikacja generalna Zawodów Spławikowych "O Puchar Prezydenta Gdyni" rozegranych 7 lipca br. na Kanale Śledziowym - kliknij aby zobaczyć

Relacja, galeria fotografii z zawodów oraz wyniki sektorowe na stronie klubu - BROWNING Team Gdynia

 • Fotorelacja

tour: image 1 0f 12 thumb tour: image 1 0f 12 thumb tour: image 2 0f 12 thumb tour: image 3 0f 12 thumb tour: image 3 0f 12 thumbtour: image 3 0f 12 thumb tour: image 3 0f 12 thumb tour: image 3 0f 12 thumb tour: image 3 0f 12 thumb tour: image 3 0f 12 thumb

tour: image 3 0f 12 thumb tour: image 3 0f 12 thumb  

 • 04.07.13.

Lista startowa zawodów "O Puchar Prezydenta Gdyni" - kliknij aby zobaczyć

 • 01.07.13.

Protokół z rozegranych 30 czerwca Okręgowych Zawodów Spławikowych I GPx Gdańska - klasyfikacja indywidualna seniorów - kliknij aby zobaczyć

 • Informacje na temat nowego terminu Mistrzostw Okręgu z dyscyplinie Muchowej na rzece Łeba -kliknij aby zobaczyć

 

 • 16.06.13.

  Obiecany film dokumentujący hol "srebrnego" Bolenia! ZAPRASZAMY na kanał YT AUrbanovicz !

 

 

 • 15.06.13.

MEDALOWA RAPA na spinning!

Piękny, medalowy boleń złowiony na płyciźnie - spinning ABU GARCIA Devil 270cm, 7cm twister (perła) na główce jigowej 5gr . Boleń miał ponad 83cm długości oraz prawie (bo 4,8kg) 5 kg wagi! ;b Czyli srebrny medal...

...to miła rekompensata nieobecności na Mistrzostwach Okręgu Gdańsk! ;b...ale następne starty (między innymi GPx Gdańska itp...) aktualne! Zapraszamy na krótką fotorelację z holu pięknego "bolesława" ;b a niebawem również na film z tego wydarzenia na kanale YT AUrbanovicz! Połamanka...

 

tour: image 1 0f 5 thumb tour: image 2 0f 5 thumb tour: image 3 0f 5 thumb tour: image 4 0f 5 thumb tour: image 5 0f 5 thumb  

 

 

 • 09.06.13.

Dwuturowe zawody spławikowe "O puchar Wójta Leszka Grombali" za nami. IX miejsce w klasyfikacji generalnej po dwuch turach, więc tragedii nie ma! Zważywszy, iż w I turze wyzerowałem ;( źle dobierając zanętę! W II turze 5 wynik - 400 pkt. co dało awans o kilka miejsc. To cieszy - łowisko bardzo techniczne i trudne! Kanał o głębokości ok. 4-5 m już przy brzegu...woda płynie raz w lewo raz w prawo lub stoi. Kanał jest śluzowany. Wygrał wynik w okolicy kilograma w dwuch turach...ryby trzeba było dosłownie "wydłubywać"! Cieszy II tura i szkoda tylko tej źle dobranej - tęgiej mieszanki w I wszej turze! No cóż - wnioski wyciągnięte i następne starty powinny być już zadowalające! czego życzę wszystkim zawodnikom na zawodach kołowych, okręgowych oraz ogólnopolskich! ;b

Krótka fotorelacja z zawodów :

tour: image 1 0f 6 thumb tour: image 2 0f 6 thumb tour: image 3 0f 6 thumb tour: image 4 0f 6 thumb tour: image 5 0f 6 thumb tour: image 6 0f 6 thumb  

 

 • TRENING 31majowy - pełny zestaw 7m. Fotorelacja (wynik - 3.860 kg) w tym 2 piękne, medalowe płocie (jedna z nich ponad 890 gr !) ;b
tour: image 1 0f 5 thumb tour: image 2 0f 5 thumb tour: image 3 0f 5 thumb tour: image 4 0f 5 thumb tour: image 5 0f 5 thumb  

 

 • 08.05.13.
  Kolejny JAŹ - treningowy ! ;b
tour: image 1 0f 1 thumb  

flyfishing

Wszystkich zainteresowanych wędkarstwem muchowym zapraszamy na portal : www.flyfishing.pl Szerokie kompedium wiedzy dotyczącej tej wspaniałej i aktywnej dyscypliny wędkarskiej !
 • 03.05.13.
  Krótki materiał filmowy z treningu już na YouTube! TRENING na kanale - zapraszamy!
 • 02.05.13.
  Fotorelacja z oficjalnego treningu na kanale - Majówka! & ładny jaź ...

tour: image 1 0f 8 thumb tour: image 2 0f 8 thumb tour: image 3 0f 8 thumb tour: image 4 0f 8 thumb tour: image 5 0f 8 thumb tour: image 6 0f 8 thumb tour: image 7 0f 8 thumb tour: image 8 0f 8 thumb

 
 • 15.04.13.
  Niebawem gotowa będzie odzież URBANOVICZfishing!
  Dobrego gatunku polar i ręcznik z trwałym - haftowanym LOGO...oraz T-shirt z trwałą aplikacją...(niedostępna obecnie w sprzedaży!) ...w przyszłości jednak będzie prawdopodobnie możliwość jej nabycia!?...szczegóły, pytania & kontakt mailowy!
 • LOGO - znak firmowy zastrzeżony prawami autorskimi! Zakaz kopiowania oraz powielania.
 • ...ruszyła na YouTube seria podcastów wędkarskich, w których au wyjaśnia oraz przybliża tajniki wszystkich technik wędkarskich : od wędkarstwa gruntowego, karpiowego poprzez spławik, spinning, muchówkę aż po wędkarstwo morskie, surfcastingowe a także podlodowe...motywem powstania projektu urbanoviczFISHING nie jest wykład lecz chęć podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz wiedzą i intuicją!...ZAPRASZAMY na kanał YouTube - AUrbanovicz
urbanoviczFISHING
yt up